Fotograf Złotoryja

Fotograf Złotoryja – Ruiny Pałacu

Fotograf Złotoryja

Niegdyś jedna z najpiękniejszych i największych rezydencji w tej części Śląska, obecnie w ruinie. Architektem, który ją zbudował w 1622 r., był prawdopodobnie Adalbert – autor przebudowy zamku w Świnach. Pierwszym właścicielem był Johann Sigmund von Schweinich. Obecnie pozostały tylko mury zewnętrzne pałacu, fragmenty sklepień w przyziemiu, portal zwieńczony podwójnym fryzem z herbami i opaski kamienne okien. W zbudowanej obok willi-pałacu z 1902 r. zachowały się dekoracyjne szczyty i obramienia okienne oraz elementy zdobnicze elewacji. Po pożarze w latach 90. XX w. obiekt nie został odbudowany.

Fotograf Złotoryja

Zespół pałacowy otoczony był murem obronnym, z którego zachował się fragment z basteją zwieńczoną blankami. Zarówno w murze, jak i w bastei zobaczyć można strzelnice kluczowe w kamiennych obramieniach. Warto zobaczyć manierystyczną bramę zwieńczoną bogato zdobionym tympanonem.

Osoby lubiące eksploratowanie tego typu obiektów będą bardzo dobrym kęskiem na spędzenie w tym miejscu kilku godzin ze sprzętem fotograficznym oraz dobrymi butami które czyste po wyjściu z obiektu nie będą. Fotografia tego typu miejsc sprawia mi pewien rodzaj przyjemności biorąc pod uwagę to że takie ruiny posiadają ogromną i nawet często interesującą historię którą znaleźć można w różnych materiałach.

Jeśli chodzi akurat a te ruiny, miejscowi mieszkańcy są w stanie powiedzieć więcej niż internet przez co warto czasem podjąć temat z właśnie z nimi dzięki czemu jest się w stanie dowiedzieć wszystkiego o obiekcie do którego przecież za chwilę się udamy. Dla wszystkich chętnych polecam wyposażenie się w sportowe obuwie oraz odzież która ochroni nas przed licznymi otarciami. Poniżej fotorelacja wykonana przez FOTOGRAF ZŁOTORYJA

 

Jako Fotograf Złotoryja polecam to miejsce które widać w drodze na basen odkryty także w miejscowości Świerzawa.

 

 

Dodaj komentarz