Fotograf Złotoryja

Fotograf Złotoryja – GRAPA

FOTOGRAF ZŁOTORYJA – Ośrodek Parafialny Grapa

Fotograf Złotoryja

Jakiś czas temu wspominałem o utracie wszystkich wpisów umieszczonych na tej stronie, więc zdecydowałem skrupulatnie zamieścić ponownie swoje archiwalne ujęcia tworząc teraz galerię zdjęć z wykonanych we wspomnianym powyżej ośrodku GRAPA. Warto odwiedzić 😉

 

Fotograf Złotoryja

Porównanie Rancza Grapa do cytatu z  księgi Izajasza opisującego świat po przyjściu Mesjasza: Wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą społem  i mały chłopiec będzie je poganiał.  Krowa i niedźwiedzica przestawać będą przyjaźnie, młode ich razem będą legały.  Lew też jak wół będzie jadał słomę, jest, z całą pewnością, grubą przesadą, ale coś w tym jednak jest.  Grapa to miejsce, w którym wszystko, co żywe czuje się dobrze.

Na początku był kamieniołom, w którym do końca XIX wieku wydobywano piaskowiec na budowę domów. Potem leżąca w pobliżu Pielgrzymki (gmina Złotoryja) góra Obora stała się nieco zapomniana. Aż jej właścicielem stała się parafia świętego Jana Nepomucena w Pielgrzymce. Nowe oblicze to mierzące niespełna 300 metrów n.p.m. wzgórze zawdzięcza księdzu Franciszkowi Wróblowi.

Dodaj komentarz