Fotograf na komunię – Dobków 2017

Fotograf na komunię:

Pierwsza Komunia Święta jest ogromnym wydarzeniem dla dzieci. Widać po nich że bardzo przeżywają uroczystość która to właśnie ich dotyczy. Jest to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu każdego katolika biorąc pod uwagę to że dzięki przystąpieniu do przyjęcia sakramentu świętego w myśl wiary chrześcijańskiej to właśnie sakrament eucharystii pozwala nam na pełne uczestniczenie w każdej mszy świętej.

Chciałbym przedstawić wybrane zdjęcia z powyższej uroczystości na której miałem możliwość utworzyć reportaż fotograficzny.

Fotograf na komunieFotograf na komunię

I Komunia Święta to ogromne przeżycie nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców którzy po raz pierwszy staną się świadkami wydarzenia katolickiego podczas którego ich pociechy pierwszy raz przyjmą jeden z najważniejszych sakramentów w życiu każdego katolika. Dawniej uroczystość ta była łączona z chrztem świętym dziecka, kiedy to nawet niemowlakom udzielano powyższego sakramentu pod postacią wina. Na chwilę obecną praktykowane to jest jedynie w kościołach wschodnich.

Fotograf na komunieFotograf na komunię

Bardzo ważnym elementem podczas uroczystości pierwszokomunijnej jest błogosławieństwo rodziców. Jest to nieodłączna część całego przyjęcia sakramentu który powielany jest od początku istnienia kościoła. Piękno tego wydarzenia warto upamiętnić na fotografiach które przedstawiam na zdjęciu wyżej.

Fotograf na komunieFotograf na komunię

Najważniejszym, głównym elementem jest jednak samo przyjęcie sakramentu dzięki czemu dzieci przyjmujące go stają się nieodłączną częścią kościoła do którego chcą przynależeć. Podczas pracy fotografa komunijnego jest to niemal obowiązkiem aby uwiecznić przyjęcie sakramentu świętego przez każde z dzieci które do niego przystępują. Jako fotograf na komunie czułem się zobowiązany do tego aby podczas przyjmowania tego sakramentu, każdy z moich klientów miał pamiątkę w postaci fotografii na której syn czy też córka przyjmują swoją pierwszą w życiu komunię.

Na koniec chciałbym przedstawić jeszcze małą animację powstałą na bazie kilku fotografii wykonanych podczas tej uroczystości oraz podziękować rodzicom za zaufanie przy realizacji tego zlecenia.

Zapraszam także do odwiedzenia mojej strony na portalu facebook oraz polubienie jej

fanpage – Fotografia Mateusz Ratajczak

mateusz@fotografwroclaw.info – 504 121 352